1. Haberler
  2. Sağlık
  3. Kalp Çarpıntısının Nedenleri ve Tedavi Yöntemleri

Kalp Çarpıntısının Nedenleri ve Tedavi Yöntemleri

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlıklı Ketozis ve Aralıklı Oruç konusunda çalışan bir Kayropraktik Uzmanı Dr. Eric Berg, kalp çarpıntısının nedenlerini ve en iyi tedavi yöntemleri hakkında bilgi vermektedir. Kalp çarpıntısı, arada ortaya çıkan kalp ritmi düzensizlikleri olarak tanımlanır.

Stres ve Kafein Etkisi

Stres ve Kafein Etkisi

Dr. Berg, stresin ve kafeinin kalp çarpıntısına neden olabileceğini belirtmektedir. Stresin kardiyovasküler sistemi etkilediğini ve elektronikleri harekete geçirdiğini vurgulamaktadır. Ayrıca, kafeinin kalp üzerinde uyarıcı etkisi olduğunu ve fazla tüketiminin çarpıntıya yol açabileceğini ifade etmektedir.

Gluten ve Sindirim Sistemi

Gluten ve Sindirim Sistemi

Glutenin vücutta sindirilmesinin zor olduğunu ve sindirim sistemi sorunlarına yol açabileceğini belirten Dr. Berg, glutenin kalp çarpıntısına neden olabileceğini ve sindirim sistemi ile kalp arasındaki bağlantıyı vurgulamaktadır.

Elektromanyetik Alanların Etkisi

Elektromanyetik Alanların Etkisi

Evlerdeki elektromanyetik alanların kalp çarpıntısına neden olabileceğini belirten Dr. Berg, bu alanları tespit etmek için kullanılabilecek cihazlar hakkında bilgi vermektedir. Elektromanyetik alanların uyku düzenini etkileyebileceğini ve kalp sağlığını olumsuz etkileyebileceğini ifade etmektedir.

Magnezyum Eksikliği ve Tedavisi

Magnezyum Eksikliği ve Tedavisi

Kalp çarpıntısının en önemli nedenlerinden birinin magnezyum eksikliği olduğunu belirten Dr. Berg, beslenme yoluyla yeterli magnezyum almanın önemini vurgulamaktadır. Magnezyum eksikliğinin kan testleriyle tespit edilebileceğini ve stresin vücuttaki magnezyumu tükettiğini ifade etmektedir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kalp Çarpıntısının Nedenleri ve Tedavi Yöntemleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir