Zerdeçalın Sağlık Üzerindeki Etkileri

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Zerdeçalın inflamasyonu önleyici, antiinflamatuar özelliği sayesinde ağrıları azaltma ve dindirme özelliği bulunmaktadır. Batı tıbbında da tedavi amacıyla kullanılan zerdeçal, sindirim ve karaciğer rahatsızlıkları, deri enfeksiyonları, artirit ve kemik hastalıkları gibi pek çok rahatsızlıkta faydalı olabilir. Zerdeçalın ağrılara iyi geldiği bilinmektedir.

Zerdeçalın Bağırsak Sağlığına Faydaları

Zerdeçal, hazımsızlık ve ishal gibi sindirim sorunlarının yanı sıra Crohn ve ülseratif kolitis gibi enflamatuar bağırsak hastalıklarına da iyi gelebilir. Enflamatuar bağırsak hastalıklarının tedavisinde zerdeçalın etkili olduğu bilinmektedir. Ayrıca, zerdeçal eklem iltihabı gibi rahatsızlıklarda da kullanılabilir.

Zerdeçalın Sporcular İçin Önemi

Zerdeçalın Sporcular İçin Önemi

Zerdeçal, sporcular için kas ağrılarını azaltmada etkili olabilir. Özellikle ekstrem spor yapanlar, farklı kas gruplarını çalıştıranlar ve sürekli sakatlanan sporcular, spor sonrası ağrıları azaltmak için zerdeçal kullanabilirler. Japon araştırmalarına göre, egzersiz sonrası zerdeçal takviyesi alarak kaslardaki ağrıları ve inflamasyonları azaltabilir, sakatlanma riskini düşürebilirsiniz. Bu sayede sporcuların performanslarını artırabilirler.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Zerdeçalın Sağlık Üzerindeki Etkileri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir