1. Haberler
  2. Sağlık
  3. Aromaterapi Nedir?

Aromaterapi Nedir?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yurt dışında birçok tedavide kullanılan, Türkiye’de de sağlık alanında tercih edilen aromaterapi, kişinin ruh halini, davranışını ve üretkenliğini değiştirebileceği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. 19. yüzyılın başlarında Fransız hekimlerin hastalıkların tedavisinde potansiyelini fark etmesiyle uçucu yağlar tıbbi amaçlarla kullanılmaya başlanmıştır.

Aromaterapi Kitabı 6 Ciltten Oluşuyor

Aromaterapi Kitabı 6 Ciltten Oluşuyor

Aromaterapi kitabı, Avrupa Farmasötik Birliği uzmanları ve ESCOP bilimsel komitesi üyeleri olan profesörler tarafından hazırlanmıştır. Kitap, uçucu yağların iyileştirici gücü hakkında yapılan bilimsel çalışmaları içermekte olup, tedavi, kozmetik ve aromatik amaçlarla kullanılan doğal ürünlerin üretimine dair bilgileri okuyucuya sunmaktadır.

Tamamlayıcı Tıp Onayı ve Güvenli Kullanım Önerileriyle bir ilk olan ‘A’dan Z’ye Tıbbi Bitkiler’ ve ‘A’dan Z’ye Tıbbi Yağlar ve Aromatik Sular’ kitaplarının yazarlarından olan dört profesör, ‘A’dan Z’ye Aromaterapi Karışımları’ serisinin dördüncü kitabında; depresyon, stres, kaygı, performans, enerji, odaklanma ve uykusuzluk temalarında 346 adet aromaterapi karışımını sunmaktadır.

  • Aromaterapi karışımları, fiziksel problemlerin yanı sıra psikolojik sağlığı olumlu etkileyebilir.

(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Aromaterapi Nedir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir